PERFORATED HOUSE
PERFORATED HOUSE
PERFORATED HOUSE
PERFORATED HOUSE
PERFORATED HOUSE
PERFORATED HOUSE
PERFORATED HOUSE
PERFORATED HOUSE

Jest to budynek nowoczesny zarówno pod względem zastosowanych technologii jak i estetyki. Koszt realizacji budynków w tym standardzie jest wysoki. Nie należy porównywać go z innymi „typowymi” budynkami tej skali. Sam budynek cieszy się dużym zainteresowaniem przechodniów.

Wyjście prowadzące do części ogrodowej zostało wykonane w fasadzie strukturalnej. Sam teren od strony ogrodu został wyniesiony do poziomu parteru i ograniczony z jednej strony murem oporowym, a od strony zachodniej taras kończy się łagodnym spadkiem do pierwotnego poziomu terenu. Dzięki temu zabiegowi wychodząc z salonu na część tarasową nie trzeba pokonywać różnicy wysokości. W części frontowej znajdują się dwie rampy jedna wykończona kostką granitową prowadzi do garażu. Druga wykończona deskami kompozytowymi prowadzi na poziom parteru do głównego wejścia do budynku

Istotnym elementem wpływającym na odbiór budynku są szklenia. Aby uzyskać efekt dużych tafli szkła konieczne było zastosowanie w budynku systemu fasadowego. Fasada strukturalna stosowana jest zazwyczaj w obiektach biurowych, hotelowych lub innych budynkach usługowych, jest ona bardziej kłopotliwa w montażu. W tej realizacji okna ze względu na swoją wagę, czasami przekraczającymi 800kg, montowane były z wykorzystaniem dźwigu. Dodatkowym utrudnieniem może być wrażliwość tak dużej tafli szkła na uszkodzenie podczas montażu. Konieczne jest korzystanie z usług ekip montażowych z doświadczeniem w tego typu realizacjach. Przy realizacjach tego rodzaju niezbędny jest stały nadzór budowy i odpowiednia logistyka. Dzięki temu można uniknąć wielu błędów wykonawczych i nieprzewidzianych kosztów.

Okładzina elewacyjna to płyty HPL w układzie okładziny wentylowanej z płyty. Dzięki zastosowaniu naturalnej okładziny faktura płyt jest niepowtarzalna. W płytach znajduje się perforacja nawiązująca do historycznych mebli wykorzystanych w projekcie wnętrz.

PROJECT: 2012

LOCATION: POZNAŃ

FLOOR AREA: 189,38 sqm

VOLUME: 472,80 cbm

AUTHOR: PAWEŁ LITWINOWICZ, PIOTR KLUJ

PHOTOS: JEREMI BUCZKOWSKI